Biblia sacra polyglotta: complectentia textus originales, Hebraicum, cum Pentateucho Samaritano, Chaldaicum, Græcum. Versionumque antiquarum, Samaritanæ, Græcæ LXXII Interp., Chaldaicæ, Syriacæ, Arabicæ, Æthiopicæ, Persicæ, Vulg. Lat. quicquid comparari poterat ; Cum textuum, & versionum orientalium translationibus latinis. Ex vetustissimis mss. undique conquisitis, optimísque exemplaribus impressis, summâ fide collatis. Quæ in prioribus editionibus suppleta. Multa antehac inedita, de novo adjecta. Omnia eo ordine disposita, ut textus cum versionibus uno intuito conferri possint ; Cum apparatu
edition published: 2017-03-02+01:00
availability: Distributed under a Creative Commons Attribution 3.0 Unported License. (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/)

Brian Walton, Biblia sacra polyglotta: complectentia textus originales, Hebraicum, cum Pentateucho Samaritano, Chaldaicum, Græcum. Versionumque antiquarum, Samaritanæ, Græcæ LXXII Interp., Chaldaicæ, Syriacæ, Arabicæ, Æthiopicæ, Persicæ, Vulg. Lat. quicquid comparari poterat ; Cum textuum, & versionum orientalium translationibus latinis. Ex vetustissimis mss. undique conquisitis, optimísque exemplaribus impressis, summâ fide collatis. Quæ in prioribus editionibus suppleta. Multa antehac inedita, de novo adjecta. Omnia eo ordine disposita, ut textus cum versionibus uno intuito conferri possint ; Cum apparatu, appendicibus, tabulis, variis lectionibus, annotationibus, indicibus, &c. Opus totum in sex tomos tributum, http://syriaca.org/bibl/2345, 893, http://zotero.org/groups/392292/items/E58KDF7G, London, Thomas Roycroft, 1657